Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu zakończone

W zakończonych Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu reprezentanci naszego Kraju zdobyli 10 medali. Lepszym osiągnięciem pochwalić się mogą tylko lekkoatleci Wielkiej Brytanii, którzy zdobyli 12 medalowych krążków. Rewelacyjny start zanotował Patryk DOBEK (MKL Szczecin), po kapitalnym biegu zdobył medal ZŁOTY! Patryk MISTRZEM Europy został w swoim ósmym biegu w życiu (3 razy biegał w Toruniu!) Wynik Patryka to 1;46;81 min. Trenerem Patryka jest Zbigniew Król. Z brązowym medalem zakończył swój start Piotr LISEK (OSOT Szczecin), który pokonał poprzeczkę zawieszoną na 580 cm. Trenerem Piotra jest Marcin Szczepański. W biegu finałowym na dystansie 1500 metrów wystąpił Michał ROZMYS (UKL Barnim Goleniów), który ukończył bieg na szóstym miejscu z czasem 3;40,92 min. Trenerem Michała jest Jacek Kostrzeba. Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich trenerów. W Halowych Mistrzostwach Europy wystąpiło jeszcze dwoje zawodników wywodzących się z Klubów z naszego województwa: Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) i Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police). M. Lewandowski zdobył w biegu na 1500 metrów drugie miejsce i medal srebrny a M. Hołub-Kowalik w sztafecie 4×400 metrów wywalczyła trzecie miejsce i medal brązowy. Gratulacje dla medalistów.