Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu

W zakończonych Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się 20-21.02 w Toruniu reprezentanci Klubów naszego województwa wywalczyli 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Poza tym srebrny medal zdobyty został w 7-boju w kategorii U23. W tyczce triumfował Piotr Lisek ( OSoT Szczecin). Podopieczny Marcina Szczepańskiego tym razem „zaliczył” wysokość 560 cm. Złoty medal po fantastycznym biegu i finiszu wywalczył Patryk Dobek (MKL Szczecin) z nowym rekordem życiowym 1;47,12 min w biegu na 800 m. Za Patrykiem bieg kończył Adam Kszczot! Rewelacyjnie wypadł Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów). Michał pierwszego dnia mistrzostw wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 1500 metrów z czasem 3;40,26 min. Drugiego dnia zawodów Michała oglądaliśmy w biegu na dystansie 3000 metrów w którym okazał się najlepszy osiągając minimum na HME czasem 7;58,78 min. Trenerem Michała jest Jacek Kostrzeba. Pięć konkurencji ma za sobą Edyta Bielska (MLUKS Mokasyn Płoty). Edyta w 5-boju wynikiem 3902 pkt wywalczyła dwa medale, medal brązowy w rywalizacji seniorek i srebrny w rywalizacji zawodniczek U23. Trenerem podwójnej medalistki 5-boju jest Szymon Kecler. Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów!