Mistrzostwa Polski w biegu na 10000 m

W Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na dystansie 10000 metrów. Start zawodników naszego województwa bardzo udany! Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) obronił tytuł mistrza Polski z roku ubiegłego i wygrał bieg z czasem 28;59,88 min. Na trzecim miejscu bieg ukończył zawodnik MKL Szczecin Adam Nowicki, który zyskał wynik 29;23,35 min. W rywalizacji pań ubiegłoroczna mistrzyni Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) dobiegła do mety na 7 miejscu ale problemy zdrowotne nie pozwoliły walczyć o wyższe miejsce. Świetnie spisały się zawodniczki WMLKS Pomorze w kategorii U23. Milena Sadowska zdobyła srebrny medal czasem 36;09,56 min. a Anna Wiktorczyk wywalczyła medal brązowy! Drużynowo zawodniczki WMLKS Pomorze wywalczyły medal srebrny. Brawa dla trenerów Jacka Kostrzeby, Zbigniewa Krzyśka i Zbigniewa Murawskiego.