Mistrzostwa Polski w kat. Senior, U20, U18, U16 w biegach górskich

W dniach 21-22 sierpnia 2021 r. Międzygórze po raz 28. gości najlepszych biegaczy górskich w Polsce – uczestników Biegu Śnieżnickiego. To w naszym kraju najstarszy bieg górski, przy okazji którego odbywają się Mistrzostwa Polski w kat. Senior, U20, U18, U16. W mistrzostwach z sukcesami wzięli udział zawodnicy Hermesa. Gryfiniacy wykorzystując doświadczenie ze startów w Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich wracają do domu z czterema medalami w tym dwoma złotymi. Mistrzami Polski zostali: Paweł Gadomski w kat. U20 oraz Alan Ciereszko zwyciężając w kat. U16. Srebrne medale zdobyli: Dominika Szulc (kat. U18) oraz Alan Piątek w kat, U16. Na czwartym miejscu uplasowała się Julia Wiczkowska (U18) oraz jej starsza koleżanka Paulina Drożdżewska (U20). Filip Ogonowski, startujący w kat. U18 ukończył ten wymagający bieg na 6 miejscu.Meta biegu znajdowała się górze Śnieżnik (1425 m n.p.m.) we wschodnich Sudetach a przewyższenia poszczególnych biegów były znaczne: – kat. U20 i U18 – dystans 6,0 km, przewyższenie + 635 m – 55 m- kat. 16 – dystans 2,0 km, przewyższenie + 170 m.