Monika Jackiewicz Mistrzynią Polski w maratonie

W ostatnią niedzielę w Dębnie przy okazji 48. Maraton Debno odbyły się również PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie.Rywalizację kobiet zdominowały zawodniczki z Pomorze Zachodnie:Monika Jackiewicz (Miejski Klub Lekkoatletyczny – Szczecin) została zwyciężczynią Mistrzostw Polski z wynikiem 2:29:51. Zawodniczka jest podopieczną Artura Olejarza.Srebrny medal wywalczyła zawodniczka Ruchowa Akademia Zdrowia Szczecin Monika Andrzejczak osiągając na mecie wynik 2:33:05. Monika trenuje pod okiem rekordzisty Polski w maratonie Henryka Szosta.Podium dopełniła Wioletta Paduszyńska reprezentująca Klub Sportowy Team Baryła Gorzów z wynikiem 2:59:16.Zwyciężczyni, co warte podkreślenia debiutowała na królewskim dystansie. W swoim pierwszym biegu nie tylko zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski ale swoim wynikiem wywalczyła również minimum na Mistrzostwa Europy w Monachium.Dla Ruchowej Akademii Zdrowia natomiast to pierwszy seniorski medal Mistrzostw Polski w swojej 11-letniej historii.

Ogromne gratulacje dla zawodniczek, ich trenerów oraz klubów!