Zawodnicy MKL Szczecin – Monika Jackiewicz oraz Adam Nowicki – złotymi Medalistami Mistrzostw Polski w Maratonie

W rywalizacji kobiet mistrzowski tytuł obroniła Monika Jackiewicz. Doświadczona zawodniczka MKL-u Szczecin już po 21 kilometrach miała ponad dwie minuty przewagi nad przeciwniczkami rywalizującymi w mistrzostwach Polski. Na kolejnych kilometrach powiększała ten dystans i finiszowała w czasie 2:31:14. Druga na mecie była Emilia Mazek (2:36:30), a trzecia Ewa Jagielska (2:38:01).

Na półmetku rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu byli Nowicki i Mateusz Kaczor. Pierwszą część dystansu pokonali w 1:06:07 i mieli wówczas minutę przewagi nad trzecim Tomaszem Grycko. Nieco ponad 7 kilometrów przed metą nastąpiła zmiana na trzeciej pozycji, na którą wysunął się wracający do biegania Yared Shegumo. Na mecie pierwszy był Adam Nowicki, który uzyskał wynik 2:12:34. Mistrz Polski wyprzedził zaledwie o 4 sekundy Mateusza Kaczora – biegacz z Radomia, który w niedzielę debiutował na maratońskiej trasie osiągnął czas 2:12:38. Brązowy medal zdobył Yared Shegumo. Do liderów stracił przeszło pięć minut wbiegając na metę z rezultatem 2:18:14.